Kuldsõrmus naisele
Kuld - maailma armastatuim väärismetall
Kuld on väga haruldane ning väärtuslik metall. Lisaks kulla üldisele tuntusele, on see täitnud ka globaalses ühiskonnas olulist rolli. Kulda on kasutatud nii materjalina, valmistamaks erinevaid ehteid, esemeid ja isegi reliikviaid, samal ajal olles kasutusel ka rahana (mündid, rahavarude tagatis).

Kullast valmistatakse muuhulgas näiteks elektroonikakomponente. Väidetavalt on kulla kõige olulisem tööstuslik kasutusala elektroonika valmistamisel. Kuld on väga tõhus juht, mis suudab kanda väikeseid voolusid ja jääb korrosioonivabaks. Seda kasutatakse pistikutes, lüliti- ja releekontaktides, joodetud liigendites, ühendusjuhtmetes ja ühendusliistudes. Veelgi enam, peale oma usaldusväärse iPhone’i leiate kulda ka kalkulaatoritest ja enamikust suurematest elektroonikaseadmetest – isegi tavalisest laua- või sülearvutist ja telerist.
Kullast tehakse ka hambaproteese. Kulla kasutamine hambaravis pärineb aastast 700 eKr, kui etruski “hambaarstid” kasutasid kuldtraati, et kinnitada asendushambad oma patsientide suhu. Ilus! Kulda kasutatakse peamiselt hambaravis selle suurepärase jõudluse ja esteetilise atraktiivsuse tõttu – lõppude lõpuks ei pruugi roostes rauast naeratus liiga kuum välja näha. Kullasulameid kasutatakse ka täidiste, kroonide, sildade ja ortodontiliste seadmete jaoks, kuna väärismetall on allergiavaba ja seda on lihtne töödelda.
Loomulikult tehakse kullast ka palju erinevat tüüpi ehteid alates kettidest, kuni sõrmusteni. Kuld on oma olemuselt plastne- ja pehme metall ning kulla üheks eriliseks omaduseks on, et sellest saab teha väga õhukest materjali.
Kaasajal kasutatakse kulda ka esemete kaunistamiseks, ehk kuldamiseks. Muidu teistest materjalidest valmistatud esemetele kantakse peale õhuke kiht kulda, mis annab sellele ilusa ning väärtusliku välimuse. Kuldamise protsess hõlmab sisuliselt kullakihi kandmist teise materjali pinnale. Esemete kuldamise kunst on levinud juba antiikajast, peamiselt liturgiliste ja rituaalsete esemetega. Kuldamist kasutati ja kasutatakse siiani, et muuta objekt uhkemaks ja luksuslikumaks.
Kuldamise käsitöö oli tihedalt seotud kullapeksmise käsitööga. Need protsessid ei kuulu siiski ainult minevikku, sest mõlemad tehnikad on endiselt elus, eriti restauraatorite seas.
Milliseid ehteid kullast tehakse?

Kullast valmistatakse näiteks:
- Kuldsõrmuseid
- Kuldkõrvarõngaid
- Kuldkette
- Kuldripatseid
- Kuldkäevõrusid
- Kuldkaelakeesid
- Kullatud käekellasid
- Ning muid esemeid
Kuskohast saab kuldehteid osta?
Kulla sulamid ja proovid
Kuld, mille “kulla proov” on 999 tähendab kõige puhtama võimaliku kullasisaldusega metalli ning see tähistab 24-karaati. Kui vaatate kulla proove, siis võite lähtuda sellest, et mida kõrgem on kulla proov, seda kõrgem on kulla sisaldus selles esemes.
Puhas kuld on omamoodi vale nimetus 999 prooviga kullale. Ja tegelikult ei taha te tegelikult 100% “puhast” kulda.
Tuntud ka kui 24-karaadine kuld, on puhas kuld alati nõutud. Kuid avastate, et puhast kulda ei kasutata ehetes sageli, kuna see on liiga pehme, et aja jooksul oma kuju säilitada. Ja see on liiga kollane, nii et see ei sobi enamiku nahatoonidega hästi.
Niisiis, kuidas nad teevad puhtast kullast kuldehteid?
“Puhas” kuld tähendab tõesti, et saate sulami. Sulam on kahe või enama metalli kombinatsioon, mis muudab lõpliku tüki tugevamaks ja aitab säilitada tüki eluiga. Kõik, mis on alla 24K kulla, sobib ehete jaoks.
Mida madalamad on karaadid, seda lihtsam on oma erilist ehet kanda ja hooldada.
Täiskullast ehete suurepärane omadus on see, et te ei pea kunagi muretsema oma ehete tuhmumise pärast, nii et saate oma täiskullast ehetes duši all käia, ujuda ja higistada ning need jäävad alati samaks.
Mis on 18K puhas kuld?
Kas soovite oma emale või kallimale veidi rohkem muljet avaldada? Siis kaaluge kullast ehteid, millel on 18 karaati. Kuigi see on endiselt sulam, on sellel kõrge kullasisaldus (75%), mis tähendab, et see on rohkem väärt isegi vananedes.
18-karaadine kuld on loodud kestma kogu elu. Seega, kui teil on sellise kaliibriga sõrmus või kaelakee, peaksite seda erilistel puhkudel kindlasti näitama. Seejärel võite oma kolleegidele alandlikult kiidelda, kui uhke te olete – me kõik teeme seda aeg-ajalt.
Enamikule 18k kulla omanikele meeldib neid ehteid hoida, et neid erilistel puhkudel, näiteks uhketel kokteilipidudel ja pulmadel näidata.
Mis on 14K puhas kuld?
Kõige tavalisem ehete sulam, 14K kuld, on mõlema maailma parim: saate kullast kõhu täis (58,3%), ilma et peaksite ohverdama võimalust kanda seda kontorist järgmisele suursündmusele. Kui vaatate tähelepanelikult, leiate tavaliselt kvaliteedimärgiks rõngasteks tembeldatud “14K”.
Kui otsite tõelist keskteed hinna ja vastupidavuse vahel, siis ärge enam otsige. 14-karaadised kullast ehted ei tuhmu ja te ei raiska raha, kui hangite endale või teie erilisele inimesele sellest esemeid.
Selle eest on ka lihtne hoolitseda. Võite kombineerida sidrunimahla ja söögisoodat, et anda oma 14 kilotonnise kullaga ehetele sära.
Olenemata teie nahatoonist näeb 14K kuld kõigile suurepärane välja.
Kulla hind reaalajas
Kulla hind võib päeva jooksul tihti kõikuda. Kui te soovite vaadata kulla hinda reaalajas, vajutage SIIA ning saate vaadata goldprice.org kodulehelt täpset kulla hinda.
Kulla hinna mõjutajad on järgnevad:
Pakkumine, nõudlus ja investorite käitumine on kulla hinna peamised tegurid.
Kulda kasutatakse sageli inflatsiooni maandamiseks, sest erinevalt paberrahast ei muutu selle pakkumine aasta-aastalt kuigivõrd.
Uuringud näitavad, et kulla hinnal on positiivne hinnaelastsus, mis tähendab, et väärtus tõuseb koos nõudlusega.
Kuna kuld liigub majandustingimuste halvenedes sageli kõrgemale, peetakse seda tõhusaks vahendiks portfelli hajutamiseks.
Kuld ja investeerimine
Läbi ajaloo on kulda alati hinnatud väärtuslikuks varaks. Mõned varasemad ülestähendused kirjeldavad kulda ihaldusväärsena nii kunstivormina kui ka valuutana. Kuna kuldmünte loodi esmakordselt umbes aastal 550 eKr, moodustasid need meie rahasüsteemi olulise aluse. Siiski on avastatud kulda sisaldavaid aardeid, mis pärinevad juba aastast 4000 eKr. See tähendab, et selle vara olulisus on olnud pikka aega seotud võimu ja rikkusega. Isegi kui riigid kolisid kuldmüntidest eemale ja hakkasid kasutama paberraha, tähendas “kullastandard” seda, et sellel pabervaluutal oli endiselt oluline seos kullaga.
Kulla hinnaliseks teeb selle metalli haruldus ja nappus, mis on inimesi lummanud tänapäevani. Aga kui haruldane on kuld? Mõelge sellele, kuld on nii haruldane, et maailm toodab tunnis rohkem terast, kui on kulda valanud alates salvestatud ajaloo algusest!
Sellel on ka palju kasutusvõimalusi. Üle poole tänapäeval kasutatavast kullast kasutatakse ehete ja umbes 25% müntide ja kangide valmistamiseks, kuid see mängib olulist rolli ka tööstuses. Tehnoloogia on kullanõudluse suur tõukejõud ja teiste väärismetallide kõrval kasutatakse seda kõiges alates nutitelefonidest kuni elektriautodeni.
Kuid digitaalajastul, kus on palju võimalusi oma raha investeerimiseks, miks jääb kuld ikkagi oluliseks aluseks iga asjatundliku investori portfellis?
Miks investeerida kulda?
Kuigi inimestel on oma põhjused kulda investeerimiseks, on kulda investeerimine paljude jaoks seotud oma rikkuse säilitamise ja kaitsmisega.
Jõukuse säilitamise mõttes oleks umbes 200 euro eest ostnud teile untsi kulda 1990. aasta lõpus. Kui oleksite ostnud untsi kulda ja hoidnud 200 eurot sularahana, oleks kulla väärtus nüüd umbes 650% suurem. Sularaha väärtus poleks aga tõusnud ja oleks inflatsiooni tõttu tegelikult vähem väärt.
Samamoodi valivad paljud kulla, et kaitsta ülejäänud portfelli riskide eest ja lisada portfelli mitmekesisust. Väga vähesed inimesed otsustaksid investeerida kogu oma raha kulda, kuna alati on soovitatav luua tasakaalustatud portfell, mis sisaldab erinevat tüüpi investeeringuid. Paljud investorid valivad kulla just sel põhjusel, võimaldades neil hajutada erinevatesse valdkondadesse. Väidetavalt on see tingitud sellest, et kulla hind on tavaliselt aktsiaturgudega negatiivses korrelatsioonis; kuld sageli tõuseb, kui teised turud langevad. Seetõttu peetakse kulda traditsiooniliselt “turvaliseks” investeeringuks. Turu volatiilsuse ajal, mil aktsiad langevad, on osa sellest langusest tingitud sellest, et investorid liiguvad riskantsematelt varadelt kulla varjupaika.
Lõpuks valivad mõned investorid kulla võimaliku rahalise tulu tõttu, eriti pikema aja jooksul. Lihtsamalt öeldes, kui ostate selle ja hoiate seda seni, kuni hind tõuseb, saate selle maha müüa – loodetavasti kasumiga.
Kulda investeerimise puhul peaksite kindlasti olema ettevaatlik, kuna tegu on tähtsa finantsotsusega. Seepärast ei saa me teile täpset nõu anda, kuid soovitame ennem kulda investeerimist konsulteerida oma ala spetsialistiga, kes saab teile anda adekvaatset nõu, et saaksite teha parima otsuse.
Kuldehted internetist
Vaadake ka:

Kuldehted
Kuldehted ja väärismetallid

Info kuldehetest
Kuidas valida kuldehet

Kulla kokkuost
Kulla kokkuost info

Kihlasõrmused
Kuidas leida kihlasõrmus

Kuldkõrvarõngad
Kuldkõrvarõngad internetis
Investeerimiskuld
Otsite lisainformatsiooni teemal investeerimiskuld? Lugege täpsemalt kullast ning sellest, kuidas investeerida kulda ja kulda kokku osta.