Kuldsõrmused

Kuldsõrmus või sõrmus üldse, tähistab lõppematut ringi, või igavikku. Juba vanast ajast peetakse kullast sõrmuseid ka pitseriteks, mis võrduks nagu allkirja andmisega. Samuti on kullast sõrmustele omistatud ravivõimeid. Kullast sõrmustele ning nende sisse graveeritakse truudusevandeid ja armastusavaldusi. Sõrmuseid kasutatakse lubaduste andmiseks, aga ka õnnistamiseks. Juba aegade algusest kantakse sõrmuseid tunnusmärgina, kurja eest kaitsja või ka lihtsalt iluesemena.
Kulla ravivõimetest räägitakse legende, olgu selleks valu ära võtmine või keha võimekuse taastamine. Kõige usutavam neist on aga ehk see, et kuld ravib kuuldavasti depressiooni ja kurbust.

Siiski, on kõige levinum kuldsõrmuste kasutusviis mõne liidu sõlmimiseks: olgu selleks abielu, või kogudusega sõlmitud kokkulepe. Lisaks ilusale kuldsõrmusele, selle olemusele, lisandub sinna sümboolne tähendus. Paljudes kultuurides võetakse meie seast lahkunutel ennem matmist sõrmused sõrmest, et nende hing saaks minna edasi.

Kullast abielusõrmus

Abielu ja pulmadega on seotud palju traditsioone. Abiellumine, ehk igavese liidu sõlmimine mehe ja naise vahel on mõlemale partnerile parim viis, tõestamaks oma pühendumust nende kooselule. Abielusõrmused jäävad kogu eluks ning sümboliseerivad seda liitu, nende pühendumist, kirge ning igavest armastust. Seepärast sobib just kullast sõrmus ideaalselt abielusõrmuseks, kuna kuld on särav, väärtuslik ja “igavene”.

Kuld – esindab armastust, valgustust, positiivsust, kirge, rikkust, jõukust, glamuuri ja suursugusust.

Käsitööna valmistatud kuldsõrmused

Kullassepa amet sarnaneb mitmel juhul kunstniku omaga. Kuldsõrmuste valmistamisel saab kullassepp olla loov ning kasutada erinevaid vääriskivide kombinatsioone ning variatsioone, tegemaks erilise kuldsõrmuse. Kunstehted või käsitööehted on aina enam kogumas populaarsust ning valides omale kuldehte, mis on tehtud just teile on tunne veel erilisem.

Kuldsõrmuste sordid

Kuldsõrmuseid on saadaval briljantide ja teemantitega, aga ka smaragdide ning muude vähemväärtuslike vääriskividega. Samuti saab kuldsõrmusele panna peale näiteks kuukivi, või muu huvitava energiakivi. Kui teid huvitavad käsitöösõrmused, leliate internetist kindlasti omale sobiva kuldsõrmuse.

Mis on erinevate kuldsõrmuste vahe?

Kuna kuld on puhtana pehme, kasutatakse ehete valmistamisel tihti teisi metalle, et anda kullale tugevus, värvus ning tuua välja selle parimad omadused. Populaarseimad metallid, mida kulla sulamites kasutatakse on hõbe, palladium, plaatina ja roodium. Igaühel on oma mõju ning sellest tulenevalt on ka kullal mitmeid värve. Näiteks plaatina annab kullale valge värvi.

Sõrmust ostes on valida paljude erinevate kullavärvide vahel. Kõige populaarsemad on aga kollane kuld, valge kuld ja roosa kuld.

Kollane kuld on ainus looduslikult esinev kullatüüp. Puhtal kujul on kollane kuld väga pehme metall, Mohsi kõvadusskaala järgi 2,5, mistõttu tuleb ehete valmistamisel kasutada seda segada kõvemate metallidega nagu vask ja tsink. Sõltuvalt segatud elementide kontsentratsioonist kipub kollane kuld olema erinevates toonides.

KOLLASE KULLA PLUSSID

Ajalooliselt kõige populaarsem ehete valmistamisel kasutatud metall.

Kõige hüpoallergilisem tüüp kõigist kolmest kullavärvist.

Omab puhtaimat värvi.

Lihtne sobitada madalama värviklassi teemantidega.

Lihtne töötleda.

KOLLASE KULLA MIINUSED

Vajab regulaarselt puhastamist ja poleerimist.

Kalduvad mõlkidele ja kriimustustele.

Valget kulda ei eksisteeri looduslikult. See on kollase kulla ja valgete metallide, nagu pallaadium, hõbe, nikkel ja tsink, segu. Need sulamid annavad valgele kullale heledama värvi, kõvaduse ja vastupidavuse. Hõbevalge värvus saavutatakse lõpliku katmisega metalliga, mida nimetatakse roodiumiks.

VALGE KULLA PLUSSID

Tõenäoliselt tänapäeval kõige populaarsem kuldne värv.

Odavam kui plaatina.

Tugevamate metallide segu tõttu vastupidavam ja kriimustuskindlam kui kollane kuld.

VALGE KULD MIINUSED

Hõbevalge värvi ja läike säilitamiseks tuleb roodiumiga üle katta iga paari aasta tagant.

Võib põhjustada allergilisi reaktsioone, kui sisaldab niklit.

Nii nagu valget kulda, ei eksisteeri ka roosakulda looduslikult. See on segu puhtast kollasest kullast vase ja hõbeda sulamitega. Need metallid muudavad roosikulla kõvemaks ja annavad sellele kauni roosivärvi. Roosa kulla värvi sügavus sõltub kasutatud vase kogusest, mis tähendab, et suurem vasesisaldus annab punaka roosi värvi.

ROOSA KULLA PLUSSID

Vasesisalduse tõttu, mis maksab vähem, on sageli soodsam kui teised kullavärvid.

Vase tugevuse tõttu vastupidavam kui kollane ja valge kuld.

Lihtne sobitada madalama värviklassi teemantidega.

ROOSA KULD MIINUSED

Vajab regulaarselt puhastamist ja poleerimist.

Võib põhjustada allergilisi reaktsioone.

Miks valida armastuse avaldamiseks just kuldsõrmus?

Kulda iseloomustab selle kiirgav sära, mis väljendab väärtust. Kuld on ka vastupidav ja seepärast sobib ideaalselt armastuse väljendamiseks. Nagu öeldakse, kallim kui kuld.

Kuldsõrmuseid on tarbijad armastanud juba pikka aega. Paljud inimesed ostavad kuldsõrmuseid peamiselt kahel põhjusel. Esimene on investeering ja teine kuldsõrmuste hea tähenduse tõttu. Nii mõnigi tarbija sarnaneb väga kuldsõrmusega. Vaatame siis kuldsõrmuse tähendust ja mis on kuldsõrmuse saatmise eriline tähendus, vaata palun allpool.

Kuldsõrmuse tähendus


Kuldsõrmuse moraalne tähendus on saanud tavaks. Kihlasõrmust kantakse vasaku käe keskmises sõrmes ja sõrmusesõrmust vasaku käe peal. Rahvusvahelises maailmas on levinud ütlus, et kuldsõrmust saab kanda erinevatel sõrmedel, et peegeldada erinevaid isiksusi. Pöidlal on enesekindluse ja temperamendi tunnused ning see soodustab tema enda soovide saavutamist. Väike sõrm väljendab sihikindlust ja meelevaldsust. Nimetissõrm kehastab iseloomult vastumeelset külge ja on asjade tegemisel visa.

Lisaks tähendab meeste jaoks, et kui kannad kuldsõrmust, siis pöörad rohkem tähelepanu oma huvidele ning oled oma äris pädev ja tark. Lisaks kuldsõrmuse tähenduste mõistmisele tuleb tähelepanu pöörata ka sõrmuste kihilisusele. Rahvapäraselt öeldes on see ilu, erinevate sõrmede kuldsõrmus, püüdluse tase pole sama. Nimetissõrm taotleb kolmemõõtmelist tunnet ning kaal ja atmosfäär on keskmise sõrme kihid.

Mis on Kuldsõrmuse eriline tähendus?


Kuldsõrmustel on palju tähendusi. Nende hulgas tunnevad inimesed tõenäolisemalt ära rikkuse, kurjad vaimud ja näitavad armastust. Seetõttu sõltub kuldsõrmuse kinkimise tähendus kinkija ja kingisaaja suhetest.

Sõrmuse kinkimine


Kõige tavalisem on see, et poisid kingivad tüdrukutele kullast printsessisõrmuse, seega on kuldsõrmuste kinkimise tähendus üldiselt armastuse esindaja ja kuldsõrmus on üks traditsioonilistest ehetest, ülejäänud kaks on kuldsed käevõrud, kullast kaelakeed. Üldine Sellise kingituse tegemisel on abieluettepaneku idee, nii et tüdrukule kuldsõrmuse kinkivat meest võib pidada abieluettepaneku tegijaks.

Noorem põlvkond kingib sõrmuseid vanuritele


Elegantset ja ekstravagantset kullast lõpmatuse sõrmust ei armasta mitte ainult noored, vaid ka paljudele vanadele meeldib kanda kuldsõrmust näppude vahel. Noorem põlvkond saab väljendada oma pojalikku vagadust, kinkides isale kuldsõrmuse. Ja kuldsõrmus sisaldab palju mikroelemente, mis võivad oksüdatsioonile vastu seista ja vananemist edasi lükata ning kahjulikke aineid vähendada. See on põhjus, miks paljudele meeldib kanda kuldsõrmuseid. On näha, et vanadele kuldsõrmuse kinkimine panustab ka tervisesse.

Eakad kingivad nooremale põlvkonnale sõrmuseid


Nooremate põlvkondade ootuste väljendamiseks kingivad nii mõnedki vanainimesed noortele erilistel puhkudel kuldsõrmuse. Tavaliselt on neil sõrmustel ilusad tähendused. See on vanade inimeste õnnistus noortele.

Vaadake pikemalt ka meie postitust: kuldkõrvarõngad.

Vaadake ka:

Kuldehted

Kuldehted ja väärismetallid

Info kuldehetest

Kuidas valida kuldehet

Kulla kokkuost

Kulla kokkuost info

Kihlasõrmused

Kuidas leida kihlasõrmus

Kuldkõrvarõngad

Kuldkõrvarõngad internetis

Investeerimiskuld

Otsite lisainformatsiooni teemal investeerimiskuld? Lugege täpsemalt kullast ning sellest, kuidas investeerida kulda ja kulda kokku osta. 

Pandimaja

Otsite pandimaja, kuhu viia oma seisma jäänud kuldehted või väärisesemed? Vaadake pandimaja kodulehelt, kuhu täpsemalt ehted viia ning küsige täpset hinnapakkumist!